auto skup

Jak działają skupy aut?

auto skup

Skupy samochodów zazwyczaj kupują każde auto, bez względu na stan techniczny, w tym także auta rozbite, wyeksploatowane bądź z innych względów nienadające się do dalszej jazdy. Pracownicy skupu dokonują rzetelnej wyceny i wypłacają pieniądze od ręki gotówką lub, na życzenie, przelewem. Chcesz szybko i w dobrej cenie pozbyć się niechcianego lub niesprawnego pojazdu? Skorzystaj z oferty skupu samochodów.

Czym jest skup samochodów?

Skupy samochodów powstały, jako odpowiedź na problemy właścicieli pojazdów z ich sprzedażą na wolnym rynku. Każdy, kto próbował sprzedać auto wie, że nie jest to proste. Sprzedaż samochodu na własną rękę wymaga poświęcenia czasu i energii – trzeba wykonać zdjęcia, wystawić ogłoszenie i znaleźć kupca. To ostatnie może trwać bardzo długo. Kiedy zależy nam na jak najszybszym pozbyciu się pojazdu, bo np. potrzebujemy pinie gotówki na kolejny, z pomocą przychodzi skup aut. W Autoskupie-24 sprzedamy samochód nawet w ciągu kilku godzin od wypełnienia formularza. Pracownicy skupu błyskawicznie dojeżdżają lawetą pod wskazany adres z przygotowaną umową kupna-sprzedaży pojazdu i gotówką, a sama transakcja przebiega bardzo sprawnie i trwa zaledwie kilkanaście minut.

Jakie czynniki są brane pod uwagę podczas wyceny pojazdu?

Wycena samochodu jest zależna od kilku czynników, takich jak:

  • rocznik,
  • stan blacharski,
  • stan podwozia, wnętrza i silnika,
  • udokumentowana historia napraw,
  • wygląd ogólny.

Wstępna wycena dokonywana jest już na etapie rozpatrywania formularza kontaktowego, a ostateczna kwota ustalana podczas oględzin na miejscu. W Autoskupie-24 ceny są zbliżone do cen rynkowych.

Czy w autoskupie można zezłomować samochód?

Jeśli jesteśmy posiadaczami samochodu, który nadaje się wyłącznie na złom, również możemy skorzystać z oferty skupu. Autoskup-24 ma uprawnienia do prowadzenia działalności polegającej na złomowaniu pojazdów oraz wystawiania zaświadczenia o złomowaniu – wymaganego do wyrejestrowania auta z ewidencji. Pamiętajmy, że nawet za niesprawne auto, które stoi bezużytecznie w garażu, musimy opłacać ubezpieczenie OC.  Zaświadczenie o złomowaniu pojazdu pozwala nam wyrejestrować go z ewidencji, a co za tym idzie, ustaje obowiązek opłacania składek. Przysługuje nam również zwrot nadpłaconej składki.

Call Now Button