auto skup

4 cechy dobrego skupu aut

auto skup

Chęć zmiany samochodu poprzedzona jest zazwyczaj sprzedażą używanego dotychczas auta. Wbrew pozorom, procedura ta nie należy do czynności łatwych, gdyż znalezienie kupca będącego w stanie zapłacić za samochód optymalną kwotę graniczy z cudem, a ciążąca nad sprzedającym perspektywa zakupu nowego auta sprawia, że zgadza się on na proponowaną przez klienta znacznie zaniżoną cenę.

Często zdarza się też, że osoby zainteresowane odkupieniem konkretnego samochodu umieszczają za jego wycieraczką karteczkę z taką propozycją i danymi kontaktowymi. Tego typu sytuacje wymagają szczególnej uwagi i ostrożności właścicieli aut – ci klienci okazują się bowiem zazwyczaj oszustami próbującymi wyegzekwować wyjątkowo niekorzystną dla sprzedającego ofertę!

Skupy aut używanych – nadzieja na rynku wtórnym samochodów

Aby proces sprzedaży używanego auta został zrealizowany szybko i sprawnie, warto skorzystać z usług profesjonalistów zajmujących się tą procedurą na co dzień. Pracownicy skupów samochodów używanych odpowiedzialni są za wnikliwą analizę stanu technicznego oraz określenie optymalnej ceny wywoławczej za sprzęt. Jednak i wśród fachowców dojść może do próby oszustwa i chęci wzbogacenia się na nieświadomym kliencie, dlatego przed wyborem firmy odpowiedzialnej za skup pojazdów, należy zapoznać się dokładnie z powszechnie panującą o niej opinią

Pierwszą zaletą wyróżniającą dobrą działalność tego typu jest korzystna cena za samochód, którą uzyskać można w wyniku skupu. Największe działalności w kraju oferują klientom nawet 90% ceny rynkowej auta, te mniejsze natomiast zagwarantować mogą około 65% oryginalnej kwoty. Drugim ważnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, wybierając firmę skupującą pojazdy, jest tempo dopełniania formalności związanych z całą procedurą – muszą one zostać sporządzone skrupulatnie, zgodnie z obowiązującym prawem, ale jednocześnie sprawnie  i szybko. 

Dobrą firmę skupującą samochody wyróżnia także polityka oparta przede wszystkim na zachowaniach proekologicznych, a więc takich, które realizują postanowienia Ustawy o Odpadach oraz Ustawy o Recyklingu Pojazdów Wycofanych z Eksploatacji. Czwartą obowiązkową cechą każdej profesjonalnej firmy skupującej pojazdy używane jest jej działanie przez 7 dni w tygodniu, co pozwala na szybkie pozbycie się samochodu i odzyskanie gotówki w maksymalnie krótkim czasie.

Call Now Button