auto skup

Jak zezłomować pojazd bez wychodzenia z domu?

auto skup

Złomowanie pojazdu jest jedynym legalnym sposobem pozbycia się niedziałającego auta, którego koszt naprawy zacznie przewyższałby jego wartość. Nie zawsze jednak napięty harmonogram zajęć pozwala poświęcić cały dzień na zezłomowanie samochodu. Sprawdź w naszym wpisie, dlaczego kasacja pojazdów jest tak istotna oraz jak zezłomować pojazd bez wychodzenia z domu!

Co mówią przepisy o kasacji pojazdów?

Zgodnie z polskim prawem, kasacja pojazdów jest jedyną dopuszczalną formą pozbycia się zepsutego samochodu. Niesprawnego auta bowiem nie wolno porzucać w dowolnie wybranym miejscu, pozostawić na ulicy, parkingu lub poboczu. Wedle obowiązujących przepisów, należy je zezłomować w stacji demontażu pojazdów lub w punkcie zbierania pojazdów. Przepisy te zostały wprowadzone nie tylko w trosce o wygląd przestrzeni miejskiej, lecz przede wszystkim ze względu na konieczność ochrony środowiska naturalnego. Ze starych, uszkodzonych samochodów wyciekają oleje i płyny eksploatacyjne, które następnie zatruwają wody gruntowe oraz glebę, stanowiąc bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia oraz życia zwierząt i ludzi. W dodatku dużą część elementów wyposażenia aut produkuje się z tworzyw sztucznych, nierozkładających się przez setki lat, dlatego ich porzucanie w dowolnym miejscu bez nadzoru jest karalne.

Dlaczego warto zezłomować pojazd w stacji demontażu samochodów?

Pojazd warto zezłomować w stacji demontażu samochodów nie tylko po to, aby postępować zgodnie z prawem. Przede wszystkim oficjalna kasacja pojazdu pozwala go wyrejestrować, a w konsekwencji zaprzestać płacenia ubezpieczenia OC. Co więcej, nasza firma przekazuje elementy pochodzące ze zezłomowanych pojazdów i wykonane z tworzyw sztucznych do recyklingu. W ten sposób odzyskuje się wiele cennych metali, które następnie przetapia się i wykorzystuje w różnych branżach produkcyjnych. Złomując pojazd przyczyniasz się zatem do ochrony naszej planety.

Jak zezłomować pojazd bez wychodzenia z domu?

Nasz skup aut oferuje szybkie i wygodne złomowanie pojazdów bez wychodzenia z domu. Wystarczy skontaktować się z nami, wybierając jeden z poniższych sposobów:

  • dzwoniąc pod jeden z naszych numerów telefonu,
  • pisząc wiadomość e-mail,
  • wypełniając formularz na stronie internetowej.

W trakcie rozmowy z naszym przedstawicielem, z którym omówisz warunki sprzedaży auta, należy wskazać miejsce, z którego ma zostać odebrany pojazd. W ciągu dwóch godzin pojawimy się w wyznaczonym punkcie z lawetą, którą bezpiecznie i bezpłatnie przetransportujemy pojazd do naszej stacji demontażu. Gwarantujemy atrakcyjne ceny oraz bezpieczeństwo transakcji. Pracujemy siedem dni w tygodniu, dlatego z naszych usług możesz skorzystać w dowolnym, dogodnym dla ciebie momencie!

Call Now Button