auto skup

Kiedy samochód kwalifikuje się do oddania na złom?

auto skup

Nieużywanego auta można się pozbyć na kilka różnych sposobów: można próbować go sprzedać przez ogłoszenia w Internecie, oddać do komisu, lub umieścić stosowne ogłoszenie w gazecie. W zależności od stopnia jego uszkodzenia można także stare auto zezłomować lub oddać do skupu. Sprawdź, kiedy samochód kwalifikuje się do oddania na złom, a kiedy opłaca się oddać auto do skupu.

Kiedy oddać auto na złom?

Do oddania na złom kwalifikują się przede wszystkim auta zdekompletowane w wyniku stłuczki lub poważnego wypadku i w związku z tym nienadające się do dalszej eksploatacji. Na złom możesz oddać także auto, w przypadku którego dalsza eksploatacja jest nieopłacalna z powodu złego stanu technicznego oraz koniecznych napraw, przekraczających wartość pojazdu. Pamiętaj, że do kasacji pojazdów uprawnione są jedynie certyfikowane stacje demontażu pojazdów, posiadające zezwolenie wojewody na działalność. Wydają one zaświadczenia o demontażu auta i unieważniają dowód rejestracyjny, dzięki czemu możesz bezpłatnie wyrejestrować samochód we właściwym wydziale komunikacji i zaprzestać płacenia ubezpieczenia OC. Nie ma znaczenia, jak bardzo niekompletne jest auto – nasza stacja przyjmie pojazd w każdym stanie.

Dlaczego warto oddać auto na złom?

Kasacja pojazdu jest nie tylko wygodna, lecz również ekologiczna. Porzucając bowiem pojazd w dowolnym miejscu łamiesz prawo i stwarzasz zagrożenie dla środowiska – wyciekające z auta substancje mogą spowodować degradację wód gruntowych oraz gleby. Tymczasem zezłomowanie pojazdu ochroni środowisko naturalne i pomoże odzyskać cenne surowce wtórne. W ramach złomowania pojazdu oferujemy bezpłatny odbiór pojazdu własnym transportem, lawetę, dojazd do każdej miejscowości na terenie województwa kujawsko – pomorskiego oraz wydanie zaświadczenia o złomowaniu i o rezygnacji z OC.

Skup aut jako ernatywa dla złomowania pojazdu

Alternatywą dla złomowania pojazdu jest, w przypadku aut mniej uszkodzonych, oddanie samochodu do jednego z naszych punktów skupu, o ile jego wartość nie przekracza 50 000 złotych. Przyjmujemy pojazdy osobowe, terenowe, vany oraz dostawcze. W ramach oferowanej przez nas usługi skupu aut zapewniamy bezpłatny dojazd do miejsca wskazanego przez klienta oraz wycenę pojazdu na miejscu. Samochód zakupimy natychmiast po ustaleniu ceny odkupu i zapłacimy za niego w dowolnej, wybranej przez Państwa formie:

  • gotówki,
  • przelewu na konto,
  • wpłaty do banku.

Decydując się na oddanie auta do naszego skupu możesz być pewnym, że przyjmiemy twój pojazd bez względu na jego rocznik, stan techniczny i wizualny. Samochód może być zniszczony, niesprawny, nadający się do remontu, bez opłacanego OC oraz bez przeprowadzonych badań technicznych. Kolejnym atutem naszej firmy jest szybkość działania: w ciągu dwudziestu czterech godzin od rozmowy telefonicznej odkupimy twój samochód i dotrzemy do ciebie nawet w ciągu dwóch godzin od momentu otrzymania zgłoszenia. Proponujemy bardzo atrakcyjne ceny odkupu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Call Now Button